Materijali za maturante „Vještine upravljanja karijerom“

U okviru rada Odgojnog savjetovališta ERF-a, pripremljeni su materijali namijenjeni učenicima završnih razreda tj. maturantima, a imajući na umu skorašnji završetak nastavne godine i njihovo srednjoškolsko obrazovanje.

Pripremljeni sadržaji ponajviše proizlaze iz ciklusa radionica „Priprema, pozor, START! - Vještine upravljanja karijerom" koje su kolegice Željka Gregorin (I. gimnazija Zagreb) i Sanja Radić Bursać (Srednja škola Ivan Švear Ivanić Grad/ERF) oblikovale i provodile unazad nekoliko godina sa srednjoškolcima, te uz njihovu zajedničku suradnju i grafičko uređivanje od strane kolegice Sabine Mandić (ERF).

Isti su usmjereni na razvoj vještina upravljanja karijerom te obuhvaćaju segment samoprocjene, oblikovanje životopisa i motivacijskog pisma, kao i pripreme za razgovor za posao. Konkretno, radi se u sljedećim materijalima:

• "Prvi korak u KARIJERNOM PLANU - Procijenite se!"

• "Životopis - Kako se dobro predstaviti?"

• "Motivacijsko pismo - Motiviran/na si, ali kako to sada složiti u pismo?"

• "Kako biti USPJEŠAN/NA na RAZGOVORU ZA POSAO?"

Svim našim maturantima želimo sreću u uključivanju u tržište rada, uspjeh na Državnoj maturi te u nastavku svog obrazovanja na visokim učilištima.

Priloženi dokumenti:
VUK_(Samo)procjena.pdf (658.41 KB)
VUK_Motivacijsko_pismo.pdf (705.99 KB)
VUK_Razgovor_za_posao.pdf (203.97 KB)
VUK_Zivotopis.pdf (234.42 KB)

objavio: Iva Ipšin   datum: 21. 5. 2020.