4. Dani medijske pismenosti

Naša škola i ove godine sudjeluje u obilježavanju Dana medijske pismenosti kroz aktivnosti i radionice primjerene mladim srednjoškolcima. Dani medijske pismenosti obilježavaju se u organizaciji Agencije za elektroničke medije i Ureda UNICEF-a za Hrvatsku te brojnih drugih partnera i pod pokroviteljstvom Ministarstva kulture i medija i Ministarstva znanosti i obrazovanja, od 19. do 25. travnja 2021. godine.

Cilj projekta je osvijestiti javnost o važnosti medijske pismenosti i osigurati što većem broju građana, posebice djece i mladih, prilike za učenje o medijima.

Uz mentalno zdravlje, i dalje će posebna pažnja biti posvećena aktualnom problemu dezinformacija i lažnih vijesti, utjecaju influencera te općenito razvoju vještina kritičkog sagledavanja medijskih sadržaja, kao i boljeg razumijevanja kako različiti mediji funkcioniraju.

(preuzeto sa https://www.medijskapismenost.hr/ )

Izvor: Iva Ipšin

objavio: Iva Ipšin   datum: 20. 4. 2021.