PRVA ŠVEAROVA MOBILNOST

Od subote, 26. 2. 2022. do nedjelje 13. 3. 2022. (16 dana) trajala je prva mobilnost učenika naše škole. Mobilnost se održala u sklopu Erasmus + projekta “Praksa bez granica” koja je uključila 32 učenika i 2 nastavnika u pratnji.

Učenici su boravili u Pescari (Italija) u kojoj su pohađali edukacije iz područja zavarivanja, robotike-arduina, CNC programiranja i ekonomije gdje su kroz neformalno I informalno učenje stekli nova znanja I vještine stuke.

Učenici su upoznali rad tvrtki TMC koja proizvodi dijelove za BMW i Hondu i Confcommercio.

U sklopu kulturoloških aktivnosti posjetili su Rim, Vatikan i Veneciju. Osim što su bili suočeni uočavanju sličnosti i razlika među kulturama, okruženje ih je poticalo na razvoj pozitivnih stavova prema različitim kulturama, na vještinu kulturološki primjerenoga komuniciranja te na svijest o sebi i drugima.

Učenici su boravili u trojezičnom okruženju (talijanski, engleski  i hrvatski jezik)  čime su podigli svoju razinu jezičnih kompetencija.

Naravno, zabave, druženja, prijateljstva i ljubavi nije nedostajalo.

Pratite naše učenike na Facebook stranci Praksa bez granica.

Galerija slika...

Izvor: Voditeljica projekta: Lidija Samac, dipl.ing.strojarstva

objavio: Iva Ipšin   datum: 20. 3. 2022.