Listopadska terenska nastava učenika

Koristeći jesensko vrijeme prekrasnih boja, učenici naše škole proveli su 13. listopada u Mariji Bistrici, našem hrvatskom nacionalnom svetištu.

Uživali su  u međusobnom zajedništvu različitosti te i ovaj puta svjedočili  posebniju dimenziju svojih osobnosti koja je svakodnevno prisutna. Sudjelovanjem u duhovnim sadržajima prožetim prekrasnim druženjem, na poseban način započeli su i ovu školsku godinu. U razgledavanju znamenitosti samog mjesta, posjetili su i Karmel Majke Božje Bistričke i bl. Alojzija Stepinca. Sestre karmelićanke za ovu su prigodu otvorile vrata svoje kuće te prisutnim učenicima posvjedočile vjeru i način svojeg života. Za organizaciju ovog hodočasničkog druženja naših  90 učenika pobrinule su se profesorica Petra Fijala i Josipa Hlevnjak.

Izvor: Josipa Hlevnjak

objavio: Iva Ipšin   datum: 20. 10. 2022.