Motivacijski seminar u Zagrebu - 27. rujna 2012. godine

Hrvatska unija malih poduzetnika iz Zagreba organizirala je Motivacijski seminar Smiljana Morija koji se održao 27. rujna 2012. godine u Zagrebu. Uz gospodina Morija gost na seminaru je bio i marketinški stručnjak Aleš Lisac.  Seminar je bio namijenjen vlasnicima i direktorima tvrtki, predstavnicima institucija koje potiču poduzetništvo,  nezaposlenima, studentima, nastavnicima kao i učenicima završnih razreda srednjih strukovnih škola. Na seminaru su bili nastavnici naše škole mr.sc. Jadranka Dorešić, dipl. oec., Josipa Ilić, dipl. oec., Maja Akalović, prof., Gordana Celinić Haramustek, dipl. ing. kao i učenici trećih i četvrtih razreda zanimanja ekonomist i komercijalist.

Po prvi puta u Hrvatskoj, u Zagrebu je bio svjetski poznati motivacijski predavač Smiljan Mori, uspješan poduzetnik, poslovni trener za uspjeh. Godišnje inspirira tisuće ljudi u svijetu kako živjeti sretan, zadovoljan i uspješan život! Inspirira mlade – studente i učenike za poduzetništvo. Smiljan Mori je vizionar koji nas uči kako gledati na život iz drugačije perspektive. Jedan je od najinteresantnijih osoba u svijetu treninga za područje prodaje i uspjeha. Pomogao je brojnim poduzetnicima, da korištenjem njegovih načela uspjeha kroz podizanje motivacije i poduzimanje akcije, postignu uspjeh, izvrsnost i konkurentnu prednost.

Njegova knjiga 7 tajni motivakcije govori  o motivaciji uz akciju koja može pomaknuti planine, koja može prouzročiti velike uspjehe na osobnom i poslovnom planu. O motivaciji koja može pomoći postati bolji partner, muž, žena, uspješniji student, učenik ili sportaš, a prije svega zdrava i zadovoljna osoba. Sve što se  u životu želi postići ovisi o motivaciji,

Ovdje će se navesti nekoliko „savjeta - iskustva“ koje je gosp. Mori naveo:

1. Neki ljudi već godinama spavaju, uključili su automatskoga pilota i jednostavno otišli na kavu.
  2. Navika je dobar sluga, a loš gospodar.
  3. Sve i svi oko nas, naši su učitelji.
  4. Uvijek nalazimo samo ono što  tražimo: dobro ili zlo, poteškoće ili njihova rješenja.
  5. Stvari ne vidimo onakve kakve one jesu, vidimo ih onakvima kakvi smo mi sami.
  6. Čovjek nikada ne bi smio prestati učiti, čak ni u svojim zadnjim satima.
  7. Ako mislimo da već sve znamo, sigurno nećemo naučiti ništa novo.
  8. Informacija bez akcije, isto je što i automobil bez benzina.
  9. Ako u životu ne znate što biste rado postigli, onda vjerojatno nećete puno ni postići.
  10. Kada želimo ostvariti nešto veliko, moramo i sanjati, a ne samo djelovati, valja vjerovati, a ne samo planirati
  11. Ako o nečemu razmišljate, to su samo snovi, ako o nečemu samo govorite, to je vizija, tek kad nešto napravite, to je stvarnost.
  12. Strah od neuspjeha, dovodi nas upravo tamo, gdje najmanje želimo biti.
  13. Ako utvrdite da je neuspjeh samo zaobilazni put, na pravom ste putu prema uspjehu
  14. Kada se ljudi budu osjećali sigurnim, važnim i željenim neće imati potrebu, za ugnjetavanjem drugih, jer to rade samo iz želje da bi se sami sebi činili većima od drugih.
  15. Lijepo je biti važan – značajan, a još je važnije biti ljubazan.
  16. Strah je stjenka neznanja.
  17. Kada svladate sve brzake i izbjegnete sve vrtloge, stijene i zamke, uletjeti ćete u more uživanja ljepšega, sretnijega  i uspješnijega života.
  18. U početku ljudi ne vjeruju da je moguće neku čudnu stvar i izvesti, kasnije počinju vjerovati, da će možda ipak ići, zatim je urade i onda se čude zašto to nisu napravili puno prije.
  19. Pobjeda nad sobom vrjednija je od svake pobjede nad drugima.
  20. Brigom ne postižemo ništa, samo gubimo vrijeme.
  21. Brinite o onomu kuda idete, a ne o onome gdje ste bili.
  22. Onima koji sjede skrštenih ruku, Bog ne daje ništa.
  23. Uspjeh je nagrada onomu koji nikada ne odustaje.
  24. Pametni ljudi uštede nešto i za sutra, i ne nose sva jaja u jednoj košari
  25. Izgubljeno vrijeme nikad nećeš pronaći.

Biti bogat, uspješan i zadovoljan znači razmišljati na određeni način. Sve ono što se događa u nama važnije je od onoga što se događa oko nas. Čovjek mora biti prilagodljiv i spreman na promjene (djelovanje – akciju), da bi bio uspješniji i zadovoljniji.

Jadranka Dorešić, dipl. oec.

objavio: Iva Ipšin   datum: 9. 10. 2012.