Školski kviz znanja zadnjeg dana nastave u Križu

U petak 10. lipnja u Gimnaziji u Križu održan je prvi školski kviz znanja.

Učenici su odgovarali na 60 pitanja iz društvenih i prirodnih predmeta koja su bila grupirana u dva kruga. Sudjelovalo je 13 ekipa učenika 1.c, 2.c i 3.c razreda. U neformalnoj i zabavnoj atmosferi članovi ekipa morali su se dosjetiti pojmova, logički zaključiti ili primijeniti dosad naučeno znanje iz područja: matematika, fizika, biologija, kemija, informatika, geografija, njemački, engleski, hrvatski jezik, povijest, opća kultura i jezici općenito.

Pobjednička ekipa Saveta imala je 43 točna odgovora, drugoplasirani Kaezglavom 40 i trećeplasirani Mongoli 39 bodova. Prve ti ekipe simbolično su nagrađene za svoj uspijeh i školsku su godinu prema njihovim riječima završili sa stilom. Zahvaljujemo se svim profesorima, ravnateljici i ostalim djelatnicima koji su sudjelovali u organizaciji i nadamo se kviznom druženju i na kraju iduće školske godine.

objavio: Iva Ipšin   datum: 14. 6. 2016.