Ususret Bučijadi - radionica salvetne tehnike

6.10.2016. u našoj školi održana je radionica salvetne tehnike, koju je vodila Udruga  ''Mali princ'', tj. Udruga za pomoć djeci  i  odraslim osobama s invaliditetom i poteškoćama u razvoju.

U radu su sudjelovali  učenici drugog  razreda ekonomskog i  prvog razreda trgovačkog usmjerenja.  Pitali smo jednu od voditeljica nekoliko pitanja o njihovoj Udruzi, salvetnoj tehnici  te jesu li zadovoljni suradnjom s našom školom. Voditeljica nam je navela kako imaju odličnu suradnju s našom srednjom školom i profesoricom Jadrankom Dorešić, razrednicom 1.j razreda. „Radovima smo i više nego zadovoljni!'' – rekla je voditeljica, koja je oduševljena cijelim timom naših učenika  i njihovom voljom za radom, te istakla da je svaka kutijica koju naprave prekrasna na svoj osobit način.

Sve svoje radove, te one koje su ovdje izradili, izložit će na svom štandu na Bučijadi, 15. i  16. listopada, skupljajući donacije za Udrugu.  Objasnili su nam kako zapravo izgleda proces salvetne tehnike. ''Imamo neki drveni predmet  na koji nanesemo boju, to nam je podloga kako bismo mogli nanijeti salvetu, onda uzmemo ljepilo, pritisnemo motiv salvete i osušimo sušilom za kosu'',  objasnila nam je strpljiva i simpatična voditeljica.

Mi smo bili oduševljeni  kreativnim radovima i nadamo se da će uspjeti  prikupiti sve potrebne donacije za one kojima je potrebno.

Tekst i foto: Ivona Sopina i Marta Jurak, 3.i

objavio: Iva Ipšin   datum: 12. 10. 2016.