Terenska nastava 1.g, 2.g i 3.g razreda: Etnološki muzej u Zagrebu, izložba „Puna šaka Brade“

Učenici sva tri razreda frizera išli su 25. listopada 2016. godine na terensku nastavu u Zagreb. Ona je planirana Školskim kurikulumom u suradnji stručne nastavnice  Marije Gabrijel i  razrednica Sanje Njari, Kristine Krajnović Gorčan i Marine Mihaljević Hranitelj.

Učenici su prvo pogledali kino - projekciju animiranog filma „Rode“ čiji cilj je bio razvijanje medijske kulture, empatije kroz likove te promišljanje o vrijednostima u današnjem društvu, što je bio motiv koji se provlači kroz čitav film.

Nakon filma je slijedilo kratko slobodno vrijeme za razvijanje pozitivnih odnosa među učenicima kroz druženje te razvoj odgovornosti, poštivanja dogovora i  snalaženje u novim prostorima.

U Etnografskom muzeju učenici su pogledali izložbu pod nazivom „Puna šaka brade“ uz  voditeljicu Silviju Vrsalović. Izložba je otvorena uoči Svjetskog dana muških brada koji se obilježava svake godine i to prve subote u rujnu. Kroz izložbu je približen izgled unutrašnjosti stare zagrebačke  brijačnice kakav je bio krajem 19. i tijekom 20. stoljeća te sam način brijanja kakav se nekada prakticirao.

Za učenike je održana prezentacija klasičnog brijanja i uređivanja brade kao nekada. Praktičan dio su izvodili majstori frizeri „The Barbers“. Učenici su vidjeli primjenu tradicionalnih ideja i metoda te njihovu implementaciju u moderne izvedbe frizerskih radova.

Marina Mihaljević Hranitelj dipl.ing.

objavio: Iva Ipšin   datum: 2. 11. 2016.