Obilježen Dan sigurnijeg Interneta

7. veljače 2017. i naša škola bila je među 200-tinjak prijavljenih škola koje  su obilježile Dan sigurnijeg Interneta.

Nastavnici su na satovima s učenicima proučili prigodne materijale iz Edukacijskog paketa za Dan sigurnijeg Interneta koje je pripremio Centar za sigurniji internet, a sudjelovali su i u  kvizu znanja.

Dan sigurnijeg interneta se organizira u sklopu projekta „Safer Internet Centre Croatia: Making internet a good and safe place” (2015-HR-IA-0013) kojega sufinancira Europska  Unija iz programa Department C - Connecting Europe Facility (CEF). Cilj projekta je da se mladi senzibiliziraju o temi sigurnosti na internetu. Djeca i mladi mogu pomoći kreirati bolji Internet tako da poštuju ostale korisnike interneta štiteći svoju reputaciju (ali i reputaciju drugih) i tražeći prilike da Internet koriste za kreiranje, uključivanje u razne aktivnosti i dijeljenje s drugima. Oni mogu pomoći reagiranjem na negativno tako da budu „korisni promatrači“ : da daju potporu svojim vršnjacima koji se suočavaju s nasiljem na internetu, da se suprotstave cyber-nasilju i da prijave sav neprimjeren ili zabranjen sadržaj koji primijete. Povrh svega, djecu i mlade treba ohrabriti da zauzmu stav kao budući sudionici digitalnog doba sudjelovanjem u debatama o budućnosti interneta, ali i trudom da se njihovo mišljenje čuje.

objavio: Iva Ipšin   datum: 9. 2. 2017.