JAk kao KiT - Kreativnost i Tolerancija

Tijekom prvog polugodišta u našoj je školi proveden projekt pod nazivom „Jak kao KiT“ pod vodstvom socijalne pedagoginje Sanje Radić-Bursać i pedagoginje Nade Gregorek. Cilj projekta bilo je poticanje razvoja tolerancije i uvažavanja različitosti, omogućavanje učenicima razumijevanje njihove značajne uloge kao srednjoškolca u poticanju pozitivnih promjena u društvu (njihovom širem i užem socijalnom okruženju).

Tijekom realizacije ovoga projekta u školi se održao cijeli niz raznovrsnih radionica. U projekt se uključilo 15-tak razrednih odjela.  Radionicu tematskih plakata i uređivanje učionica proveli su učenici 1.b, 1.d, 2.i, 2.l i 3.i razreda, straničnike (bookmarks) s porukama i ilustracijama na temu tolerancije  su izradili učenici 2.c, 3.c, 4.c, 1.j, 2.j, 3.j, 2.d, 2.k i 2.n razreda, a na temu tolerancije i uvažavanja ličnosti učenici 1.c, 2.a i 2.i osmislili su, snimili i montirali uspješne i kreativne video - uratke. Uz sve navedene aktivnosti, učenici su uredili i zidne novine u predvorju škole te obilježili „Međunarodni dan tolerancije“ i „Međunarodni dan srednjoškolaca“.

Projekt „Jak kao KiT“ je uspješno realizirao svoje ciljeve te pomogao razvoju socijalno-emocionalnih vještina učenika, prosocijalnog ponašanja i kreativnosti te izgradnji pozitivnih odnosa i atmosfere u školi.

Izvor: Sanja Radić Bursač

objavio: Iva Ipšin   datum: 20. 2. 2017.