Svjetski dan izumitelja

Dan izumitelja se obilježava u Europi 9.11. na dan rođenja filmske glumice i inovatorice Hedy Lamarr. Inicijativa je to berlinskog ekonomista Gerharda Muthenthaera, a i ove godine obilježili su ga u našoj školskoj knjižnici učenici 3.c i 4.c.

Marta Martinac, Ena Luketić, Adela Pleše, Dora Kramarić, Klara Milašinović i Erika Lovreković prisjetile su nas izuma Nikole Tesle i njegove bezvremenske bežične energije.
Viktor Gorčan, Melhior Opačak, Marin Cvijanović, Filip Pečnjak i Karlo Kiš predstavili su neizostavnog Leonarda DaVincija te njegovu letjelicu i oklopno vozilo.
Barbara Kiš, Borna Hubak, Antea Malinović i Patricia Penava okrenili su se hrvatskim korijenima i svevremenskom Faustu Vrančiću s njegovim padobranom.
Marta Majetić, Velena Hajdinović, Lucija Živec i Bruno Tutić su nas provozali prvim zrakoplovom braće Wright Flyerom 1 i 3.
Ana Marija Grgić, Kristina Tutić i Mia Posezi podsjetile su na čuvenu Hedy Lamar, ženu koja je živjela ispred svog vremena i udarila temelje današnjeg wi-fija.
Bilo je nadasve poučno i inspirativno: podjednako su uživali učenici koji su radili na zadatku, kao i oni koji su slušali.

objavio: Iva Ipšin   datum: 20. 11. 2017.