21. ožujak- Svjetski dan sindroma Down

Obilježavanjem Svjetskog dana sindroma Down  učenicima želimo približiti osobe sa sindromom Down i pri tome ih potaknuti na veće poštivanje njihovih prava. Simbol Dana sindroma Down su šarene čarape jer ih osobe s Down sindromom ne mogu upariti. Nošenjem šarenih čarapa skrećemo pozornost javnosti na potrebu uvažavanja različitosti, te na mogućnosti osoba s Down sindromom. Važno je pružiti podršku osobama s Down sindromom kako bi se što bolje integrirale u društvo.

Naši učenici, iako daleko od školskih klupa, sjetili su se da smo upravo u različitostima SVI jednaki i jednako vrijedni. U svojim virtualnim učionicama saznali su da je trisomija 21. kromosoma glavno genetsko obilježje osoba s Down sindromom i u znak su podrške fotografirali svoje šarene čarapice.

objavio: Iva Ipšin   datum: 21. 3. 2020.