Održano međužupanijsko natjecanje u disciplini komercijalist

U Srednjoj školi Ivan Švear Ivanić Grad 20.02.2014. godine održano je Međužupanijsko natjecanje u disciplini komercijalist.

Cilj natjecanja je poticati učenike na primjenu teoretskog znanja u stvarnom životu čime će razviti vještine, sposobnosti i stavove, poticati na daljnji  samostalni istraživački rad i cjeloživotno učenje, prijateljske odnose učenika i mentora te promicati struku.

Natjecanje se sastojalo od:

Ø  izradbe dvije izvozne pretkalkulacije i odabira povoljnije

Ø  izradbe ponude na engleskom jeziku

Ø  izradbe prezentacija tvrtke u PowerPointu na hrvatskom i engleskom jeziku i njene izvedbe

U natjecanju su sudjelovale 4 ekipe s ukupno 12 učenika, i to dvije ekipe iz Srednje škole Zabok, jedna ekipa iz Srednje škole Konjšćina , a Srednju školu Ivan Švear predstavljala je jedna ekipa u sastavu Matea Pavičić, Ana Hrabal i Renata Jerković (učenice 4.i razreda).

Nakon rješavanja integralnog zadatka koji traje 180 minuta učenici su simulirano prezentirali poslovanje svog trgovačkog društva potencijalnim poslovnim partnerima na međunarodnom sajmu, na hrvatskom i engleskom jeziku.

Pobjednici MŽN komercijalista u Ivanić-Gradu bili su učenici SŠ Zabok. Drugoplasirani su također bili učenici SŠ Zabok. Treće mjesto su osvojile učenice naše škole, Matea Pavičić, Renata Jerković i Ana Hrabal, a četvrti su bili učenici SŠ Konjšćina.

Podjelom pohvalnica i zahvalnica svim natjecateljima i njihovim mentorima završeno je Međužupanijsko natjecanje komercijalista u Srednjoj školi Ivan Švear Ivanić Grad.

Galerija slika...

predsjednica stručnog povjerenstva MŽN komercijalista

Josipa Ilić, dipl.oec.

objavio: Iva Ipšin   datum: 17. 3. 2014.