"Večer matematike"

Dana 5.12.2016 u Srednjoj školi Ivan Švear  održana je „Večer matematike“ koju su pripremili profesori naše škole u suradnji s Hrvatskim matematičkim društvom.

Kroz sedam radionica i interaktivnih predavanja vodili su nas učenici naše škole, koji su pokazali korisnu, ali  i često zaboravljenu zabavnu stranu matematike.

Održane su radionice „Dokazi bez riječi“ čiji je voditelj bila prof. Sonja Banić, „Određuje li matematika kockanja tijek vremena“ pod voditeljstvom profesora fizike Damira Huljenića, „Abak“ je pripremila prof. Iva Ipšin, „Igla, konac, geometrija“  prof. Anita Jurina, „Izgubljeni u tajnama Pascalovog trokuta“ prof. Anđela Kosovec, „Druga strana kredita“ bila je radionica prof. Romane Lešković  i „Ne vjeruj kartama“ radionica prof. Marije Tomić Kruljac.

Radionice su bile izuzetno dobro posjećene, pa smo tako izbrojali nešto više od 200 učenika koji su ozbiljno radili i pažljivo pratili upute i izlaganja svojih školskih kolega. Više od riječi reći će vam fotografije snimljene na radionicama.

Galerija slika...

objavio: Iva Ipšin   datum: 14. 12. 2016.