2. DANI MEDIJSKE PISMENOSTI

Učenici  2.n razreda sudjelovali su 14. 3. 2019. u obilježavanju Dana medijske pismenosti. Posjetili su Hrvatsku radioteleviziju gdje su upoznali unutrašnju organizaciju HRT-a, strukturu i glavne karakteristike televizijske vijesti, vidjeli kako nastaje vijest.

Učenici su se okušali i u novinarskom poslu, na zadanu temu morali su napisati vijest u trajanju od 30 sekundi i pročitati je u televizijskom studiju što je za njih bilo nezaboravno iskustvo. Gospodin Darko Flajpan na zanimljiv način predstavio je proizvodnju televizijskog programa. Učenici su posjetili i redakciju Zagrebačke panorame gdje su režiser vijesti Hrvoje Reder i novinari pokazali cijeli proces nastajanja vijesti od odlaska na teren do emitiranja u televizijskom programu.

Zahvaljujemo gospođama Ireni Domitrović i  Kristinki  Knežević Wozdecky, treneru Darku Flajpanu i režiseru zagrebačkih vijesti  Hrvoju Rederu.

objavio: Iva Ipšin   datum: 19. 3. 2019.