6. izložba inovacija Ivanić-Grad

Šestu godinu zaredom u Ivanić-Gradu održat će se Izložba inovacija Ivanić-Grad I3G na kojoj se predstavljaju nadarena djeca i mladi, inovatori i poduzetnici kako bi razmijenili ideje i iskustva te predstavili najnovije projekte i inovacije.

Elektronički i računalni klub u suradnji s partnerima organizira šestu po redu Izložbu inovacija Ivanić-Grad I3G koja će se održati 15. i 16. svibnja 2019. godine u Hotelu Sport u Ivanić-Gradu.

Na nacionalnoj izložbi inovacija mladih u Ivanić-Gradu i ove će godine biti predstavljeni ideje, projekti i inovacije učenika iz srednjih strukovnih škola i studenata tehničkih i drugih fakulteta iz gotovo cijele Hrvatske. Predstavit će se i već afirmirani poduzetnici i inovatori, a u okviru izložbe održat će se zanimljiv popratni program događanja s radionicama iz područja tehničke kulture i inspirativnim predavanjima inovatora i poduzetnika.

Izdvajamo radionice programiranja tvrtke IMMERSA i radionice izrade modela pametne kuće Hrvatskog robotičkog saveza te zanimljiva predavanja „Pohrana diploma studenata na blockchain“ Ivana Sekovanića s Veleučilišta u Bjelovaru i „Virtualna i proširena stvarnost“ Ante Javora s Veleučilišta u Bjelovaru.

Ovogodišnji ambasador izložbe je tvrtka ByteLab iz Zagreba, specijalizirana za razvoj inovativnih rješenja iz područja elektronike, u vlasništvu trojice mladih FER-ovaca Danijela Babića, Matije Puškara i Ivana Dodiga.

Izložba se održava pod pokroviteljstvom Hrvatskog sabora, Ministarstva gospodarstva, poduzetništva i obrta i Ministarstva znanosti i obrazovanja, a partneri su Hrvatska zajednica tehničke kulture, Zajednica tehničke kulture Zagrebačke županije, Udruga inovatora Hrvatske, Grad Ivanić-Grad, Fakultet elektrotehnike i računalstva Sveučilišta u Zagrebu, Fakultet strojarstva i brodogradnje Sveučilišta u Zagrebu, Fakultet elektrotehnike, računalstva i informacijskih tehnologija Osijek i Tehnički muzej „Nikola Tesla“ u Zagrebu.

Svečano otvorenje izložbe održat će se u srijedu, 15. svibnja u 11 sati u Hotelu Sport. Izložba će za posjetitelje biti otvorena 15. i 16. svibnja od 10:00 do 19:00 sati, a svi programi izložbe otvoreni su i besplatni za javnost.

objavio: Iva Ipšin   datum: 30. 4. 2019.