STATISTIČKA OLIMPIJADA

Dvije ekipe učenika 1. i 2. razreda naše Škole, pod vodstvom mentorice profesorice Anđele Kosovec, sudjelovale su u prvoj fazi natjecanja Statistička olimpijada u organizaciji Državnog zavoda za statistiku i Eurostata.

Natjecanje se već nekoliko godina provodi u više država Europe, a Hrvatska se ove godine uključila po prvi puta. U prvoj fazi je sudjelovalo 257 ekipa iz RH dok je u drugu fazu natjecanja prošlo 60 ekipa. Među njima je i naša ekipa koju čine Patricija Ivanković 2.b, Sara Međaković i Lucija Veljača 2.a

Svrha natjecanja je promicanja statističke pismenosti među srednjoškolcima, te kako na primjerima iz stvarnog života na jednostavan i zanimljiv način objasniti kompleksne statističke pojmove.

Tri najbolje plasirane ekipe nakon ocjenjivanja druge faze osvojit će atraktivne nagrade (mobiteli, besplatne pripreme za državnu maturu) i sudjelovati u europskoj fazi natjecanja čija će se svečana završnica održati u Krakowu.

objavio: Iva Ipšin   datum: 27. 3. 2018.