PRIPREMA UČENIKA ZA MOBILNOST

33 učenika su od rujna 2021. do veljače 2022. godine  u sklopu Erasmus +  projekta “Praksa bez granica” odradili pripreme za mobilnost.

Održane radionice su:

1. STRUČNE radionice – zavarivanje, CNC programiranje, robotika-arduino i računovodstvo
  2. PEDAGOŠKE radionice – Sam/a, a s drugima
  3. FINANCIJSKE radionice- Financijska pismenost – kako upravljati danim proračunom
  4. JEZIČNE radionice– engleski i talijanski jezik
  5. KULTUROLOŠKE radionice
    • Zajednička prošlost Hrvatske i Italije
    • Gospodarstvo Hrvatske – Italije
    • Razlike u kulturi Hrvatske i Italije
  6. PREHRANA/KUHANJE – Moja prehrana

Radionice su bile interaktivne  s ciljem razvijanja novih znanja, vještina i stavova. Poticali smo suradničko i iskustveno učenje kroz aktivnosti u svrhu intelektualnog poticanja i djelotvornog održavanja motivacije sudionika.

Učenici strojarskog i elektrotehničkog usmjerenja posjetili su tvrtku EMP Usluge gdje su bili uključeni u tehnološki proces proizvodnje strojnog dijela.

Učenici ekomoskog usmjerenja odradili su administrativni dio poslova vezanih za mobilnost i time stekli i praktična znanja struke.

Učenici odlaze na mobilnost u subotu, 26. 2. 2022. u pratnji nastavnika Silvije Svetoivanec-Marinčić  Krešimira Skupnjaka u Pescaru (Italija) gdje će pohađati praktičnu nastavu iz četiri područja: zavarivanje, CNC programiranje, robotika-arduino  i računovodstvo. Služit će se engleskim i tailjanskim jezikom te sudjelovati u kulturološkim aktivnostima.

Galerija slika...

Izvor: Voditeljica projekta: Lidija Samac, dipl.ing.strojarstva

objavio: Iva Ipšin   datum: 25. 2. 2022.