Udruga Mlada pera - poziv za sudjelovanje

Udruga Mlada pera je udruga za promicanje đačkog literarnog stvaralaštva i blogiranja. Nevladina je, nestranačka i neprofitna udruga građana.

Cilj Udruge je promicanje dječjeg, mladenačkog, učeničkog i studentskog literarnog stvaralaštva, poticanje na blogiranje osoba svih uzrasta te aktivno sudjelovanje u komentiranju društvenih, sportskih, kulturnih i socijalnih događanja.

Djelatnosti Udruge su:

– objavljivanje literarnih radova na portalu Top generacija uz poštivanje Zakona o zaštiti osobnih podataka (NN 106/12), Zakona o medijima (NN 59/04), Zakona o elektroničkim medijima (NN 153/09, 84/11 i 94/13) i Pravilnika o zaštiti maloljetnika u elektroničkim medijima (NN 28/15),

– objavljivanje komentara društvenih, sportskih, kulturnih i socijalnih događanja te blogiranje na portalu Medjimurje.info,

– organiziranje natječaja u literarnom stvaralaštvu,

– ostvarivanje suradnje sa školama i knjižnicama u cilju poticanja literarnog stvaralaštva djece,

– organiziranje tečajeva, edukacija, seminara, predavanja, tribina, radionica i drugih stručnih skupova, te izložbi i prigodnih donatorskih akcija te izdavačka djelatnost, izrada uporabnih i promotivnih proizvoda,

– organiziranje volonterskih programa,

– suradnja i partnerstva s domaćim i međunarodnim organizacijama te fizičkim osobama,

– sudjelovanje na domaćim i međunarodnim stručnim skupovima, kongresima i sl.

Udruga sukladno ciljevima Udruge djeluje na području:

– demokratske političke kulture,

– kulture i umjetnosti,

– ljudskih prava,

– obrazovanja, znanosti i istraživanja.

Znamo da među učenicima ima mnogih koji pišu, neki poskrivećki, neki javno. I ima ih  svih godina, svih generacija, a mi ih pozivamo da svi zajedno, bez obzira na starost, budemo TOP GENERACIJA, generacija koja piše i koja želi pokazati to što piše.

Bez obzira pišu li stalno, ili imaju neki sastavak iz škole na koji se posebno ponose, neka pošalju na portal, mi ćemo ga objaviti. Radi li se samo o nekoliko misli, sastavku, priči, eseju, pjesmi, epu, nema veze, neka pošalju, neka dozvole da i drugi pročitaju ono što je njihov mozak (ili srce) iskomponirao.

Oni šalju, portal TOP GENERACIJA objavljuje, jer ako jedna slika vrijedi tisuću riječi, kreativnost je kad sliku koja vas je ostavila bez teksta možete opisati sa tisuću riječi.

Svoje radove mogu poslati na email udruga@mlada-pera.medjimurje.info ili na adresu

Udruga Mlada pera
Travnik 14
40000 Čakovec

Radovi mogu biti objavljeni anonimno, sa nadimkom ili imenom i prezimenom uz suglasnost roditelja. Napominjemo da je svoje pozitivno mišljenje, da je vrijedno prikazati dječje literarno stvaralaštvo u medijima, dala i pravobraniteljica za djecu doc. dr. sc. Ivana Milas Klarić, uz uvjet da se maksimalno štiti interes djeteta. Radovi se mogu slati tijekom cijele kalendarske godine.

objavio: Iva Ipšin   datum: 12. 9. 2017.