Događanja

Konferencija za mlade „Važnost uključivanja mladih u prevenciju seksualnog nasilja“

Sa zadovoljstvom Vas pozivamo na sudjelovanje na Konferenciji za mlade „Važnost uključivanja mladih u prevenciju seksualnog nasilja“ u organizaciji Ženske sobe, koja će se održati 17. prosinca 2020. godine putem Zooma u trajanju od 10 do 13 sati. Poziv, upute za prijavu, te program konferencije nalaze se u privitku.

Ženska soba, u partnerstvu s Uredom pravobraniteljice za djecu Republike Hrvatske, udrugom Plavi telefon, Srednjom školom Ivan Švear iz Ivanić Grada, Prehrambeno-tehnološkom školom iz Zagreba, Medicinskom školom iz Osijeka, Obrtničkom školom iz Osijeka, Gimnazijom i strukovnom školom Bernardina Frankopana iz Ogulina i Ekonomskom i turističkom školom iz Daruvara, od 2018. godine provodi EU projekt „Seksualno nasilje – edukacijski i prevencijski program“.

U okviru projekta razvijen je program prevencije seksualnog nasilja („SNEP program“) za srednje škole koji je verificiran od strane Ministarstva znanosti i obrazovanja Republike Hrvatske i implementiran u 31. srednjoj školi s područja cijele Hrvatske.

Cilj Konferencije jest predstaviti SNEP Program, prezentirati iskustva učenica i učenika koji su bili uključeni u njegovu provedbu, kao i predstaviti edukacijske i prevencijske materijale koji su nastali odstrane vršnjačkih edukatorica i edukatora partnerskih škola te osvijestiti važnost aktivnog uključivanja mladih u prevenciju seksualnog nasilja.

Izlagačice i izlagači na Konferenciji će biti učenice i učenici partnerskih srednjih škola koji su aktivno, u svojstvu vršnjačkih edukatorica i edukatora, bili uključeni u provedbu projekta te predstavnice Mreže mladih savjetnika Pravobraniteljice za djecu Republike Hrvatske.

Konferencija će se uživo emitirati na Facebook stranici naše škole, pa je svi zainteresirani mogu i tamo pratiti. Nadamo se kako ćete se odazvati pozivu za sudjelovanjem na Konferenciji i na taj način podržati daljnju implementaciju programa prevencije seksualnog nasilja u srednjim školama, kao i aktivno uključivanje mladih u prevenciju seksualnog nasilja!

Izvor: Ana Zoger

objavio: Iva Ipšin   datum: 11. 12. 2020.