1.12. Svjetski dan borbe protiv AIDS-a

Na inicijativu Svjetske zdravstvene organizacije je 1988. godine 1. prosinca uveden kao Svjetski dan borbe protiv AIDS-a.

Dan je to kada se diljem svijeta ljudi ujedinjavaju kako bi odali počast osobama koje su izgubile bitku protiv ove bolesti i kako bi podsjetili na potrebu suzbijanja diskriminacije i stigmatizacije oboljelih te upozorili na rizike i opasnosti od HIV/AIDS-a.

Osim edukacije u sklopu nastavnih predmeta i predavanja liječnice školske medicine dr. Bernarde Krnić, za naše smo učenike pripremili edukativne letke i informativne plakate vezane za spolno zdravlje, koje su mogli pogledati u predvorju škole.

Obilježavanju su se pridružili i učenici 3.c razreda, izdvojene lokacije u Križu.

Izvor: Ana Zoger

objavio: Iva Ipšin   datum: 2. 12. 2021.