Događanja

Terenska nastava 1.d, 1.j, 1.g i 2.l: Zagrebački holding d.o.o. - Služba Veletržnica i hladnjača, Kraš, HRT, Muzej suvremene umjetnosti

Dana 31.03.2017. održana je izvanučionička terenska nastava za učenike 1.d, 1.j, 1.g i 2.l razreda uz pratnju razrednika Jadranke Dorešić (1.j), Sanje Njari (1.g), Ane Mihovilović (2.l) i Alena Ištvanića (1.d).

Krenuli smo u 7 sati organiziranim autobusnim prijevozom prema Veletržnici i hladnjači Zagrebačkog holdinga. Obilazak je bio savršen zbog jutarnje gužve te su učenici mogli osjetiti radni elan. Provedeni smo kroz Veletržnicu i pokazan nam smještaj voća povrća i smještaj poduzeća koja imaju poslovni prostor na tržnici. Gospodin iz jednog od tih poduzeća nam je objasnio karakteristike posla kojeg obavlja, opisao ponudu i potražnju za voćem i povrćem, nabrojao probleme s kojima se susreću te nas počastio narančama. Na kraju smo imali čast boraviti u hladnjači na ugodnih -18 stupnjeva.

Nakon toga zaputili smo se prema Krašu. Posjet Krašu sastojao se od prezentacije domaćina gdje nam je lijepo objašnjena povijest i razvoj Kraša te tehnološki proces kojim se dobivaju sirovine i čokolada. Učenici su kušali sirovinu od koje se radi čokolada. Kroz postrojenje smo prošli noseći zaštitne kape kako kosa ne bi završila u finalnom proizvodu i vidjeli sam proces iz blizine. Za kraj, slatkiši za sve!

U HRT-u šetali smo hodnicima i obišli studije koje često gledamo na malim ekranima u emisijama kao što su: Voice, Ples sa zvijezdama, Milijunaš, Potjera, Dnevnik, Dobro jutro, Hrvatska, Bingo, Prizma itd. Učenike je zadivila mogućnost promjena i montaža koje se odvijaju u samim studijima. Boravili smo i u ''gluhoj sobi'' gdje se snimaju glasovi glumaca te je ona kompletno obložena spužvom kako se glas ne bi odbijao od zidova.

Za kraj smo se posvetili umjetnosti, i to onoj suvremenoj. Posjetili smo Muzej suvremene umjetnosti u Zagrebu i pogledali neke nove stilove i izričaje. Međutim, tobogan u muzeju osvojio je prvo mjesto kod učenika.

Nakon slobodnog vremena za odmor i okrjepu, krenuli smo nazad i vratili se sretni veseli u 19h.

Alen Ištvanić, dipl.oec.

objavio: Iva Ipšin   datum: 18. 4. 2017.