Dani medijske pismenosti 8. – 12. 4. 2019.

8.4.2019. održana je radionica na temu Medijske pismenosti na Vijeću učenika na kojoj je sudjelovalo 25 učenika, predstavnika razrednih odjela Škole. Sadržaji koji su bili prezentirani na radionici prilagođeni su učenicima srednje škole, a bili su podijeljeni u dva dijela: Ljudsko dostojanstvo, vrijeđanje, sramoćenje i govor mržnje, te Dezinformacije i lažne vijesti.

Dani medijske pismenosti obilježavaju se od 8. 4. do 12. 4. 2019. u organizaciji Agencije za elektroničke medije i Ureda UNICEF-a za Hrvatsku, u suradnji s brojnim partnerima i pod pokroviteljstvom Ministarstva kulture i Ministarstva znanosti i obrazovanja.

Aktivnosti će se provoditi kroz sadržaje integrirane u nastavu informatike i računalstva, te satove razrednih odjeljenja s ciljem osvještavanja djece i mladih vještinama medijske pismenosti.

Izvori: https://www.medijskapismenost.hr

Izvor: Iva Ipšin

objavio: Iva Ipšin   datum: 11. 4. 2019.